Dr. Oetker hovořil na VIP Fóru Hospodářských novin na téma vzdělání – cesta k úspěchu

Dr. Arend Oetker a ředitelka Bankovního institutu vysoké školy Dr. Mannová
Na pozvání Bankovního institutu vysoké školy přijel německý průmyslník Dr. Oetker do Prahy, aby vystoupil v rámci VIP Fóra Hospodářských novin a nechal nahlédnout pod pokličku receptu na úspěšný rodinný podnik. Na otázku, jak vzdělání ovlivňuje cestu k úspěchu, pohovořil se stovkou českých podnikatelů a top manažerů, ale také se zástupci akademické sféry.

Podle Dr. Arenda Oetkera jsou vzdělání i praxe stejně důležité. „Pokud máte vzdělání a praxi, je váš úsudek daleko realističtější. Pro rozvoj ekonomiky je důležité, aby lidé dokázali své znalosti a dovednosti kombinovat,“ říká Dr. Oetker. Mimo jiné zdůraznil: „Další, co vám mimo vzdělání pomůže k úspěchu, je vztah k lidem. Základem podnikání je vždy člověk. Musíme respektovat všechny, od manažerů až po vrátného. Každý stojí za to být respektován. To je to, co chci předat svým dětem,“ řekl na akci Dr. Oetker.

Dotkl se ale také svého podnikání a vztahu k rodině. Tato témata se v jeho životě velmi prolínají, protože několik jeho dětí pracuje ve firmě HERO AG a syn Leopold Oetker je dokonce členem dozorčí rady. „Rodinný byznys je i rodinné rozhodování. Je to o sdílení stejných hodnot, které naštěstí máme,“ řekl Dr. Oetker na VIP Fóru Hospodářských novin.

Pan Dr. Arend Oetker je presidentem koncernu HERO AG, který se zabývá výrobou marmelád Schwartau nebo dětské výživy Sunar. Mimo jiné je také předsedou COGNOS AG, jehož součástí je právě Bankovní institut vysoká škola. „Málokdo ví, že naše škola úzce souvisí právě s Dr. Oetkerem, ano tím Dr. Oetkerem, který stojí za značkou Sunar, na které jsme vyrostli,“ těmito slovy uvedla Martina Mannová, ředitelka Bankovního institutu vysoké školy, VIP Fórum HN. „To, že mnoho lidí nevědělo o této souvislosti, nás vedlo k myšlence pozvat známého podnikatele do Prahy, aby promluvil o svých názorech na vzdělání, podnikání a úspěchu,“ dodala.

Studenti Bankovního institutu mohli sledovat živý stream z konference přímo na webu www.ihned.cz a posílat své dotazy prostřednictvím sociálních médií.

Sestřih z konference s Dr. Arendem Oetkerem naleznete zde: https://youtu.be/BXo3yW3GDVU.

Videozáznam z celého setkání naleznete zde: https://youtu.be/E6HcEAMA6KA

 

 

Může vás také zajímat